Odprawa celna, numer EORI

Informacje ważne dla sprawnej odprawy celnej przesyłek.

CŁO i VAT od wysyłek eksportowych do krajów spoza UE

Towary wysyłane poza Unię Europejską podlegają odprawie celnej w kraju docelowym. Odbiorca przesyłki płaci obliczone CŁO i podatek VAT.

CŁO i VAT są naliczane od łącznej wartości zawartości przesyłki oraz kosztów transportu wraz z ubezpieczeniem. Wyjątek stanowi list priorytetowy, w przypadku którego przesyłka nie podlega odprawie celnej. W przypadku nieuiszczenia należności celnych, towar jest odsyłany na koszt nadawcy.

Nasze pośrednictwo w odprawie celnej przesyłki nie podlega dodatkowym opłatom. W przypadku przesyłek do krajów spoza UE wymagana jest faktura celna. Przygotujemy dla Ciebie całą niezbędną dokumentację. Wystarczy prawidłowo i kompletnie wypełnić zlecenie wysyłki.

Eksport dokumentów towarzyszących

Jeśli klient życzy sobie otrzymać wywozowe dokumenty towarzyszące (SAD/VDD), zostaną one przygotowane przez przewoźnika na życzenie klienta. Prosimy o wcześniejsze poinformowanie o tym fakcie.

CŁO i VAT dla przesyłek importowych z krajów spoza UE

Odprawa celna dotyczy również przesyłek importowych, tj. przesyłek przybywających do Polski z krajów pozaeuropejskich. W takim przypadku płacisz razem z opłatą pocztową:

  • kaucję w wysokości 20% wartości towaru i kwoty za przesyłkę pocztową
  • opłata w wysokości 135 PLN za pośrednictwo w odprawie celnej

Jeśli opłata celna jest niższa od wpłaconej przez Ciebie kaucji, zwrócimy Ci nadpłatę.

Numer EORI

Numer EORI (Economic Operators Registration and Identification system - system rejestracji i identyfikacji przedsiębiorców) służy jako identyfikator podmiotów gospodarczych do komunikacji z organami celnymi. Jest to numer nadawany przez Izbę Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Numer EORI wpisuje się w Umowie o przedstawicielstwie pośrednim, którą wypełnia się w przypadku przesyłek spoza UE o wartości przekraczającej 1000 euro (łącznie z opłatą pocztową). Jeśli wartość przesyłki jest mniejsza, wystarczy dołączyć podpisaną fakturę określającą liczbę i cenę wysyłanych przedmiotów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Portalu Podatkowego Ministerstwa Finansów RP.

W razie niejasności prosimy o kontakt.

 

Odebranie paczki gdziekolwiek w Polsce jeszcze dziś
Potrzebujesz wysłać paczkę za granice jak
najtaniej!

Szybkie kontakty

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami.

Śledzenie przesyłki

Wyślij przesyłkę w dowolne miejsce, jakie przyjdzie Ci do głowy

Wiadomości i wydarzenia na e-mail

Adres e-mailWpisz adres e-mail
 forum icon Masz pytanie?
Napisz do nas.