Towar wysyłany poza EU zawsze obowiązują odprawy celne w miejscu, do którego przesyłka ma zostać dostarczona – obliczone cło i podatek VAT jest po stronie odbiorcy przesyłki. Można również umówić się, by opłaty były po stronie nadawcy. CŁO i VAT wyliczane są z wartości całkowitej wysyłanego towaru i opłat pocztowych razem z ubezpieczeniem.

 

Cło nie dotyczy przesyłek listowych – list ekspresowy.

W przypadku, że cło nie zostanie uiszczone będzie przesyłka wysłana z powrotem. W takim przypadku są opłaty pocztowe związane z dostawą po stronie nadawcy.

 

Realizacja procesu odpraw celnych jest darmowa

Do przesyłek, które wysyłane są poza UE trzeba podać fakturę celną.

Wszystkie potrzebne dokumenty chętnie dla Ciebie wystawimy, wystarczy sprawnie złożyć zamówienie na naszych stronach internetowych.  

 

Dokumenty potwierdzające eksport towarów.

Jeżeli exsport przesyłki wymaga potwierdzenia w postaci dokumentów potwierdzających eksport, firma kurierska może je wystawić.

Prosimy uprzedzić nas o potrzebie wystawiena dokumentów.

CŁO i VAT w przypadku przesyłki importowej z państw poza UE

Odprawy celne dotyczą również przesyłek importowych, tzn. przesyłek, które wysyłane są do Polski z państw znajdujących się poza UE. W tym wypadku trzeba zapłacić razem z opłatami pocztowymi również opłatę za realizację odpraw celnych w wysokości 116 PLN i zaliczkę na opłaty celne w wysokości 20% wartości towaru wraz z opłatami pocztowymi. Zaliczka podlega zwrotowi w zależności od wysokości cła.

W przypadku kolejnych pytań, jesteśmy do dyspozycji.