Często zadawane pytania

Odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wysyłki i opłat pocztowych.

Dlaczego działa ta usługa?

Usługa, którą oferuje nasza firma powstała na podstawie długoletniego doświadczenia w ramach transportu przesyłek po całym świecie. Naszym celem jest podniesienie jakości oferowanych usług kurierskich w Polsce. Wierzymy, że nasze działanie jest nie tylko ekonomiczne ale dzięki nam już nie musisz stać w długich kolejkach na poczcie. Szybko i sprawnie!

 

Do jakich miejscowości można wysłać paczkę lub list?

Przesyłkę można wysłać do 200 państw świata, takich jak np. Meksyk, USA, Kanada, RPA, Zjednoczone Emiraty Arabskie, wszystkie państwa Europy, Azja i większość państw w Afryce.

 

Ile kosztuje wysłanie paczki lub listu?

Do obliczenia opłat za wysłanie listu lub paczki skorzystaj z naszeho kalkulatora lub skontaktuj się z nami, jesteśmy do Twojej dyspozycji!

 

W jaki sposób mogę zamówić wysłanie paczki lub listu?

Wystarczy wypełnić formularz na tej stronie i wysłać go do nas. Następnie my zamówimy kuriera, który osobiście odbierze paczkę lub list na podanym przez Ciebie adresie. Przed zamówieniem kuriera skontaktujemy się z Tobą i omówimy szczegóły dotyczące przesyłki.

 

W jaki sposób można wysłać większą ilość przesyłek?

W takim wypadku nie musisz wypełniać więcej formularzy.

 

Mohu u Vás koupit obaly na zabalení balíku, nebo speciální obálky?

Zákazníkům nabízíme ke koupi velký výběr nejrůznějších obalových materiálů  za bezkonkurenčí ceny.

 

Kiedy można spodziewać się doręczenia przesyłki?

Termin doręczenia przesyłki zależy od wybranego kuriera i usługi. np. opcja Standard – ok.3 – 5 dni roboczych, opcja Ekspress – ok. do 24 godz.

Podczas zamawiania poprzez formularz na naszej stronie wyświetlą się również możliwość wybrania firmy kurierskiej wraz z ceną i terminem dostawy.

UWAGA! Jeżeli preferujesz termin doręczenia przed ceną wysłania przesyłki, skontaktuj się z nami, terminy trzeba jeszcze zweryfikować u konkternego kuriera. Przesyłkę można dostarczyć już do 10 godziny kolejnego dnia roboczego.

 

Jak można zapłacić za przesyłkę?

Zapłacić można przelewem bankowym lub poprzez usługę GoPay.cz (kartą płatniczą).

Nasz kontakt bankowy to: ING bank nr. PL 82 1050 1070 1000 0090 3133 8933

 

Jaka jest masa maksymalna przesyłki lub jej rozmiar?

W przypadku listu to maksymalna masa wynosi 2 kg. W przypadku paczki to różnie. Spróbuj wpisać wymiary przesyłki do kalkulatora i zobaczysz, czy kalkulator potrafi obliczyć koszty. Jeżeli nie, nic nie jest stracone! Skontaktuj się z nami i my wybierzemy dla Ciebie odpowiednią możliwość transportu wraz z podaniem kosztów.

 

Jak postępować w przypadku uszkodzenia przesyłki?

W przypadku wszystkich reklamacji po doręczeniu paczki lub listu, które dotyczą zgubienia przesyłki lub jej części, czy jej uszkodzenia, trzeba natychmiast powiadomić o tym kuriera. Wraz z kurierem trzeba następnie spisać protokół o uszkodzeniu paczki. Jeżeli Twoja przesyłka nie została doręczona w terminie, prosimy o kontakt. Więcej informacji znajdziesz w warunkach ogólnych.

 

Jakich przesyłek nie można wysyłać?

a) jeżeli zawartość przesyłki jest niebezpieczna – przedmioty, które mogą wyrządzić szkodę osobą lub majątku. W pierwszym rzędzie to: materiały wybuchowe, łatwopalne, materiały radioaktywne, substancje żrące, materiały o nieprzyjemnym zapachu, broń i amunicja i inne niebezpieczne materiały.

b) jeżeli zawartością przesyłki są narkotyki lub leki i inne środki odurzające. Wyjątkiem są takie materiały lub substancje , które wysyłane są przez instytucje, które mają do ich wysyłania potrzebne oprawnienia.

c) jeżeli zawartością przesyłki są zwłoki ludzkie lub zwierzęce.

d) jeżeli zawartością przesyłki są żywe rośliny i zwierzęta.

e) jeżeli przesyłka, która ze względu na swój charakter sprawia, że jest niemożliwe wykonanie usług transportowych.

f) jeżeli napisy na opakowaniu lub widocznym miejscu przesyłki lub jej zawartość jest wbrew prawu.

h) jeżeli przesyłka zapakowana jest w taki sposób, że mogłaby zabrudzić lub uszkodzić inne paczki – UWAGA! Jeżeli zawartością przesyłki jest towar, który można łatwo uszkodzić, jest niezbędne dobrze ją zapakować z użyciem kartonu lub folii itp. Przed wysłanierm takiej paczki trzeba zawsze skonsultować się z nami!

Odebranie paczki gdziekolwiek w Polsce jeszcze dziś
Potrzebujesz wysłać paczkę za granice jak
najtaniej!

Szybkie kontakty

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami.

Śledzenie przesyłki

Wyślij przesyłkę gdziekolwiek pamiętasz

Wiadomości i wydarzenia na e-mail

Adres e-mailWpisz adres e-mail
Masz pytanie?
Zapytać się!